Blog kosmetyczny Odnowa skóry po lecie

26 września 2013

Fotolia_45368866_Subscription_Monthly_M

Lato to czas w którym nadmiernie wystawiamy się na działanie promieni słonecznych. Leżąc na piaszczystej plaży mało kto z Nas zastanawia się nad konsekwencjami: przebarwieniami, pobudzonym łojotoku, przesuszeniem skóry….

Najczęstszy problem to:

  • przesuszenie skóry
  • zaskórniki
  • przebarwienia
Przesuszenie skóry

Głównymi czynnikami w okresie letnim, powodującym przesuszenie skóry są: promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja, chlorowana woda i klimatyzowane pomieszczenia.

Przesuszeniu skóry często sprzyja odwodnienie, czyli utrata wody z warstw skóry głębiej położnych. A co za tym idzie, nasza skóra traci na elastyczności, zmniejsza się jej napięcie.

Zarówno przy skórze przesuszonej jak i odwodnionej warto poddać się serii zabiegów z wykorzystaniem kwasu mlekowego (czytaj więcej) , który przyciąga do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymuluje syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry. Przywraca skórze napięcie, poprawia jej elastyczność, dodatków poprawia się jej koloryt.

Osoby które chcą nie tylko poprawić nawilżenie,ale także powalczyć z powstałymi zmarszczkami w wyniku utraty wody ze skóry zaleca się wykonanie serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej, czyli wykorzystanie główki zaopatrzonej w mikroigły penetrują skórę zwiększając wytwarzanie kolagenu i elastyny wskutek pobudzania naturalnych mechanizmów naprawczych skóry. Po zabiegu drobne linie,zmarszczki zostają zniwelowane, skóra nabiera „gęstości” i dodatkowo otrzymuje mocną dawkę składników aktywnych zawartych w preparatach po zabiegowych, które świetnie regenerują i odżywiają skórę.

Zaskórniki

Ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych powoduje wzmożone wydzielanie łoju oraz przerost warstwy rogowej naskórka. Czynniki te sprzyjają powstawaniu zaskórników, które najczęściej umiejscawiają się na czole, nosie, brodzie, a także po 25 roku życia na linii żuchwy i szyi, w wyniku zaburzenia miesiączkowego spowodowanego „wakacyjnym stresem”.

Pielęgnacja skóry z tym problemem to przede wszystkim unikanie przesuszenia skóry. Na co dzień warto zaopatrzyć się w peeling enzymatyczny i preparat z niskim stężeniem kwasów owocowych.

W salonie kosmetycznym warto wykonać serię zabiegów z kwasami, które łączą w sobie działanie nawilżające, przeciwzapalne, seboregulujące. Działanie to można spotęgować poprzez wykonanie mikrodermabrazji, która oczyści skórę, wyrówna niedoskonałości, poprawi jej wygląd i wspomoże wchłanianie składników zawartych w preparatach do pielęgnacji domowej.

Przebarwienia

Przebarwienia po słoneczne to plamy w kolorze żółto-brązowym pojawiające się najczęściej na skórze czoła, nad górną wargą, mogą także obejmować policzki. Natomiast przebarwienia w kolorze brunatnym, bądź brunatnoszarym pojawiają się z wiekiem i głównie występują na grzbietach dłoni, bocznych częściach twarzy.

W pielęgnacji codziennej należy uwzględnić przede wszystkim składniki hamujące powstawanie przebarwień: witaminę C, hydrochinon, kwas azelainowy, retinoidy. Ponadto należy pamiętać o właściwej ochronie przed promieniowaniem UVB i UVA, stosując filtry o współczynniku 50+.

W gabinecie kosmetycznym najlepiej zastosować zabiegi o działaniu rozjaśniającym z witaminą C, kwasem azelainowym (czytaj więcej) czy retinolem. Warto połączyć działanie złuszczania chemicznego z mechanicznym np.łączenie mikrodermabrazji z działaniem kwasów.

Chcesz abyśmy przygotowali plan działania dla twojej skóry?
Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną >>>