HomeZabiegi Kriolipoliza ciała FusioMed / gabinet kosmetyczny / Beautiful Skin Tychy

Kriolipoliza ciała FusioMed

kriolipoliza

Działanie Kryolipo

System Kryolipo został opracowany z myślą o pacjentach, którzy mają trudności z pozbyciem się fałdów tłuszczu na brzuchu, biodrach czy udach. Wymienione miejsca, w których gromadzi się tłuszcz utrzymuje się nawet wtedy, gdy pacjent trzyma reżim dietetyczny. Mechanizm działania oparty jest na chłodzeniu tkanek tłuszczowych tak, aby spowodować ich rozpad (lipolizę). Zabieg polega na przyłożeniu specjalnego urządzenia do wybranej części ciała, którą ma ulec wysmukleniu. Następnie urządzenie zasysa tkankę i dokonuje jej ochłodzenia. Rezultatem wykonanego zabiegu jest redukcja komórek tłuszczowych. Na skutek mrożenia doprowadzamy do ich rozpadu, następnie naturalnie usuwane są przez krew i limfę. W procesie kriolipolizy wprowadzamy do tkanki tłuszczowej zimno (a inaczej, pobiera ciepło z tkanki tłuszczowej) w sposób selektywny i kontrolowany. Aby osiągnąć zamierzony cel rozpadu komórek tłuszczowych stosujemy temperaturę od -9 do -10 C. Zabieg przeprowadza się w ramach kilku sesji (1-3) w zależności od obszaru zabiegowego oraz wielkości depozytów tłuszczowych.

Czas trwania zabiegu zależy od grubości warstwy tłuszczowej: jeden obszar 30-60 minut. Zalecany odstęp między kolejnymi zabiegami: 6-8 tygodni.

Efekty zastosowania systemu Kryolipo

Przy zachowaniu zdrowego stylu życia utrata komórek tłuszczowych jest trwała, podobnie jak w przypadku tradycyjnej liposukcji. Efekt nie jest natychmiastowy, gdyż proces usuwania przez organizm uszkodzonych komórek trwa wiele tygodni. Po ok. dwóch miesiącach można zauważyć spadek tkanki tłuszczowej o 22-28 procent. W przeliczeniu na obwód ciała oznacza to 1-1,5 cm mniej.

Co pacjent czuje podczas zabiegu?

Zabieg nie jest bolesny. Pacjenci mogą odczuwać lekkie napięcie w okolicy miejsca, które jest poddawane działaniu próżni, a także będą intensywnie odczuwać zimno (głównie na początku).

Odczucia po zabiegu

Zazwyczaj: zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi, stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji. Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność z uwzględnieniem ograniczenia intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres od 7 do 10 dni.

Zalety :
 • bezpieczna redukcja tkanki tłuszczowej,
 • efekty widoczne już po pierwszym zastosowaniu,
 • nieinwazyjna metoda dostępna dla wszystkich, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową w obrębie: brzucha, ud, bioder czy pośladków.
 Dla kogo wskazany jest zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy jest szczególnie wskazany w przypadku komórek tłuszczowych występujących miejscowo (tzw. oponki, „bryczesy”). Zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów, którzy pragną zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej w okolicach brzucha, na zewnętrznych stronach ud oraz dolnej części pleców.


Przeciwwskazania do zabiegu:

 • zaburzenia wątrobowe
 • zaburzenia nerek
 • miejscowe stany zapalne, rany
 • miejscowe zaburzenia krążenia
 • ostra pokrzywka z zimna
 • cukrzyca
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • ciąża, karmienie piersią
 • choroba Raynaud
Cennik:

1 godzina zabiegu ( przyłożenie 2 głowic ) : 700 zł           

seria 3 zabiegów: 1800 zł