HomeZabiegi Podologia / Pedicure / gabinet kosmetyczny Beautiful Skin Tychy

Pedicure

Niech Twoje stopy na chwilę zapomną co to znaczy stąpać twardo po ziemi. Wyłóż się wygodnie, zrelaksuj, zapomnij o codziennych sprawach, a my zajmiemy się Twoimi stopami.

Pedicure klasyczny usuniemy zrogowaciały naskórek i naskórek okalający paznokcie, opiłujemy paznokcie i wykonamy masaż stóp. Na zakończenie pomalujemy wybranym kolorem.

Pedicure hybrydowy – Shellac połączenie tradycyjnego pedicure z innowacyjną technologią Shellac – połączenie właściwości lakieru i żelu w jednym produkcie. Po wykonaniu tradycyjnego pedicure nakładamy produkt w wybranym kolorze jak lakier, a następnie utwardzamy pod lampą UV jak żel. To połączenie sprawia że możemy cieszyć się pięknym kolorem przez długie 2 tygodnie.

Pedicure spa połączenie tradycyjnego pedicure z linią kosmetyków bogatych w odżywcze olejki oraz kompleks witamin pielęgnujących stopy i wzmacniających paznokcie. Aromatyczne zapachy zapewnią rozkosz dla zmysłów i błogi nastrój.

Pedicure men czyli klasyka dla każdego mężczyzny: ziołowa kąpiel stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka, skrócenie płytki paznokcia, odsunięcie lub wycięcie skórek, delikatny relaksujący peeling, nałożenie nawilżającego balsamu dla skóry. 

Pedicure kwasowy MAVEX | CALLUSPEELING to przyjemny, a zarazem skuteczny zabieg, który nadaje zniszczonej skórze stóp niespotykaną miękkość. Proste w użyciu płaty nasączone buforowanym roztworem kwasu pozwalają na bezbolesne i niezwykle bezpieczne usunięcie zrogowaciałego naskórka bez podrażnień i łuszczenia. Bezpieczny w przypadku stopy cukrzycowej oraz po chemioterapii

Doskonałym uzupełnieniem pedicure będzie…

Kąpiel parafinowa stóp

Najbardziej nam znany zabieg nawilżenia i wygładzenia stóp. Jako pierwszy nakładany jest cukrowy peeling zanurzony w olejkach pielęgnujących, następnie skórę stóp pokrywamy odżywczą maską, a całość otulamy ciepłą parafiną. Dodatkowo na stopy wkładamy specjalne skarpety, aby utrzymały ciepło dla lepszego wchłaniania substancji zawartych w masce.

pedicure Tychy

Prowadzimy również usługi z zakresu podologii

podologia-kolobrzeg

Podologia to nauka o stopach, z języka greckiego podo- stopa logos- nauka. Podiatria to słowo zamienne podologii stosowane w innych krajach na świecie. Podologia jest dziedziną nauki wykorzystującą wiedze z zakresu kosmetologii i medycyny w celach profilaktycznych i pielęgnacyjnych oraz leczniczych kończyn dolnych zwłaszcza stóp. Podolog zajmuje się oceną stanu tkanek miękkich, układu kostnego, skóry i jej przydatków a także badaniem zależności pomiędzy nimi. Dziedzinę tą tworzą nauki takie jak anatomia układu kostnego, mięśniowego, naczyniowego ( żylny, tętniczy i limfatyczny) dermatologia, neurologia, biomechanika.

Zakres działania wykfalifikowanego podologa który ukończył studia wyższe i otrzymał tytuł Specjalisty Podologa :

 • diagnostyka, planowanie i przeprowadzenie kuracji w przypadku istniejących schorzeń
 • ścisła współpraca z różnymi specjalistami, wczesne rozpoznanie zagrożeń i kierowanie do odpowiedniego lekarza oraz wspomaganie specjalistycznego leczenia
 • leczenie stanów patologicznych w obrębie stóp
 • prawidłowe opracowanie płytki, zabiegi na paznokciach wrastających, rurkowatych , wkręcających, grzybiczych i pogrubiałych
 • wykonywanie indywidualnych klamer korygujących tor wzrostu paznokcia
 • zabiegi na hiperkeratozach , popękanej skórze pięt , rozpadlinach
 • różnicowanie i usuwanie odcisków oraz brodawek wirusowych
 • zabiegi na skórę nadpotliwą
 • -wykonywanie opatrunków leczniczych, odciążających i ochronnych na skórę, zaopatrywanie ran
 • wykonywanie protetyki paznokcia
 • obsługa osób z grupy ryzyka ( diabetyków, chorujących na przewlekłą niewydolność żylną, chorujących na hemofilie, reumatyków, osób otyłych, sportowców)
 • przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych kończyn dolnych
 • edukacja indywidualna w zakresie noszonego obuwia i codziennej higieny oraz  gimnastyki stóp

Masz pytania? Zadzwoń 660 468 739!