Blog kosmetyczny Przechowywania moc…

11 grudnia 2015
Przetrząsałyśmy całe półki w drogeriach w poszukiwaniu tego idealnego kremu dla nas. Już jest, znalazłyśmy. To jest to, super skład, konsystencja, zapach…. Jednak składniki, konsystencja, zapach to jeno, a właściwe używanie to drugie. Powinnyśmy odpowiednio dbać o krem, by on zadbał o nasza skórę.

 

Temperatura

Kremy nie lubią wysokich temperatur, imwyższa tym gorzej dla niego. W 32 stopniach idealnie rozwijają się bakterie. W czasie upałów zapewnijmy kosmetykom chłodne i suche miejsce, najlepiej ciemne. Pamiętajmy także aby półki w których trzymamy preparaty nie były narażone na nagrzewanie się np. nie powinny wisieć w miejscu gdzie przechodzi komin, trzymanie pod umywalką

Słoiczki, tubki, opakowania

Najważniejsze w opakowaniu jest, aby nie przepuszczało światła które lubią bakterie. Czy słoiczek czy tuba nie ma znaczenie. Preparaty w tubach są bardziej higieniczne gdyż nie wkładamy paluchów do kremu. Jeśli zakupiłyśmy nasze cudeńko w słoiczku używajmy dołączonych szpatułek, to pozwoli zachować nam higienę, nie będą namnażać się bakterie.

Zamykanie, domykanie

Pamiętajmy, aby dobrze dokręcić wieczko. Preparat dłużej zachowa swoje właściwości, które mógłby utracić pozostawiony na działanie tlenu. Dobrze raz na jakiś czas oczyścić wieczka, nakrętki, brzegi słoiczków z nadmiaru preparatu.

Chłód z lodówki

Kremom temperatura z lodówki nie służy dobrze, tak samo jak lakierom do paznokci. Natomiast wyjątkiem który możemy trzymać w lodówce jest krem pod oczy. Dzięki temu otrzymamy podwójny efekt: prócz pielęgnacji, zimny preparat zmniejszy opuchliznę pod oczami.

Dbajmy o nasze kosmetyki, a będziemy mogły dłużej się nimi cieszyć.