Blog kosmetyczny „Paznokciowy savoir – vivre”

16 grudnia 2014

Jak mówi znane powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” i jakaś prawda w tym jest. W dzisiejszym świecie bardzo dbamy o szczegóły. A na co zwracamy uwagę w pierwszym kontakcie? Oczywiście DŁONIE!

Czyste, zadbane paznokcie

Jak ważną role odgrywają w naszym życiu dłonie, obrazuje wiele przykładów, które możemy mnożyć bez końca. Ekspedientka, prezes, kontroler biletów, nauczycielka, dziecko, nastolatka – wszyscy powinni mieć zadbane dłonie. Pani ekspedientka na dziale mięsnym nie może nosić długich czerwonych tipsów, ale może mieć ładne, krótkie wypolerowane paznokcie np.dzięki manicure japoński. Nauczyciele w liceach, a nawet gimnazjach swoimi pięknymi, często podążając za trendami modnymi paznokciami dają przykład młodzieży.Jak wiadomo szkoła uczy i wychowuje. Proszę wykonać test, na co zwracamy uwagę podczas pierwszego spotkania? Zapewne spojrzymy na zadbane, czyste, paznokcie i buty.

„Paznokciowy savoir – vivre”

Ogólnych zasad dbania o paznokcie uczymy się od najmłodszych lat. Jako dzieci powinniśmy mieć spiłowane paznokcie i dbać o ich czystość. Uczyć dzieci myć dłonie przed jedzeniem, po powrocie do domu, czy po wyjściu z toalety. Pamiętajmy, że nawyki z dzieciństwa przenosimy w dorosłe życie. To tak jak codzienne mycie zębów. Nastolatki to już bardziej złożony zadbane-paznokcie.jpgproblem. Podpatrują panie w szkole, mamę, babcie, trendy w gazetach. Zaczynają pierwsze próby z lakierem do paznokci. Jednak zwróćmy uwagę, aby w odpowiedni sposób dbały o skórki, często „wygryzane”, „wyszarpywane”. W pewnym momencie chłopcy oglądają się za dziewczynami, to także dobry moment aby zachęcić ich do dbania o dłonie. Dorośli raczej dbają o ręce, w szczególności panie. Niech podstawą zawsze będzie dobrze wykonany manicure. Kolory dobieramy do okazji, a także ubioru. Znaczenie ma praca jaką wykonujemy i wprowadzone zasady przez pracodawcę. Trzeba się dostosować, jednak czy ktoś z was znał pracodawcę który wymaga brudnych paznokci? Osoby preferujące elegancję z przed laty, czyli tipsy, paznokcie żelowe zmartwimy – to jest już passe. Nadszedł czas naturalnie pięknych paznokci, a osoby kochające kolory stosują lakiery lub manicure hybrydowy.

Proste, sprawdzone zasady

Często nie wiemy jaki kolor, czy do ubrania do stroju, a może pogody? Na bal – koniecznie czerwony, zawsze elegancki i pasuje niemalże do każdego stroju. Wiosną i latem bawmy się kolorami – wypróbujmy zielony, żółty czy różowy. Do koleżanki która od niedawna jest szczęśliwą mamą pasuje manicure japoński. Na randkę – w zależności od stroju. Do pracy – tutaj robimy manicure preferowany prze pracodawcę. Trudno.

Pamiętajmy, że szczegóły to nie tylko czyste buty, schludne ubranie i wyszczotkowane zęby, ale także nasze paznokcie. Nie zapominajmy o nich. Wydobyte z nich piękno może wiele zdziałać!

Autor: kosmetyczka Marzena Bartoń