Nasze wiadomości

17
Gru 2013

Parafina w gabinecie kosmetycznym

posted in: Blog kosmetyczny

Suche, podrażnione, spękane i szorstkie? Czy Wasze dłonie też tak wyglądają po wymyciu okien, wyszorowaniu wszystkich zakamarków w domu w przedświątecznej gorączce? Rodzina z pewnością doceni Wasz trud włożony w przygotowania do Bożego Narodzenia, ale kto wynagrodzi to Waszym dłoniom? Spracowane i wysuszone, a przed Wami Święta, Sylwester i cały karnawał…

Nie wiecie jak doprowadzić spracowane dłonie do „stanu używalności”? Z pomocą przyjdzie nam parafina. Parafina to substancja bezzapachowa otrzymywana z rafinacji mineralnej ropy naftowej. Nie powoduje podrażnień i nie jest toksyczna. Parafinę szeroko wykorzystuje się w kosmetologii, w tym również w naszym salonie kosmetycznym.

Parafina i jej wspaniałe właściwości

Parafina przede wszystkim zmiękcza i wygładza skórę. Dzięki dużej zawartości naturalnych substancji natłuszczających tworzy na skórze warstwę ochronną, chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo wzmacnia i uszczelnia barierę lipidową naskórka, zapobiegając utracie wody z naskórka. Ze względu na swoje bogate właściwości znalazła zastosowanie przy skórze przesuszonej, podrażnionej i uszkodzonej. Jest również składnikiem często wykorzystywanym w kosmetykach aptecznych do pielęgnacji przy Atopowym Zapaleniu Skóry.

Terapie parafinowe są najlepszym sposobem na przyspieszenie gojenia, łagodzenia bólów mięśni, stawów, urazów sportowych. Zaletą zabiegów parafinowych jest to, że oprócz leczenia działają one także relaksująco oraz odprężająco.

Rękawiczki piękna na strudzone dłonie

Terapie parafinowe mają szerokie zastosowanie, jednak dziś głównie wykorzystywane są na dłonie. Są połączeniem dobroczynnych właściwości dla ciała (skóry dłoni) i relaksu dla duszy (miłe spędzenia czasu). Szczególnie polecamy ten zabieg kąpieli parafinowej przy okazji wykonywania manicure, bądź zabiegu na twarz w gabinecie kosmetycznym. W salonie kosmetycznym taki zabieg zostanie poprzedzony peelingiem i nałożeniem odżywczej maski, którą następnie otuli ciepła parafina. Dzięki temu sucha i podrażniona skóra nabierze gładkości i miękkości, a drobne spękania i suche skórki zostaną wygładzone. Dodatkowo tak odbudowana i zregenerowana skóra będzie chronić nas przed drażniącymi czynnikami zewnętrznymi, a my możemy spędzić Święta, Sylwestra i karnawał nie chowając dłoni pod stół.

Autor: kosmetyczka Marzena Bartoń

 

Beautiful skin - Wszelkie prawa zastrzeżone