Zabiegi laserowe IPL

Zamykanie naczynek IPL

Zabieg polega na usuwaniu rumienia i „zamykaniu” rozszerzonych naczyń krwionośnych przy użyciu światła emitowanego przez laser IPL. Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na energię cieplną, podnosząc przy tym temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Dla uzyskania trwałego efektu, potrzeba  4-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6-tygodniowych. Ilość wykonywanych powtórzeń może być różna w zależności od indywidualnych cech organizmu.

Należy pamiętać o przeciwwskazaniach: foto-alergeny (pochodne wit.A, zioła, antybiotyki), opalona skóra, stosowanie antykoagulantów – leków obniżających krzepliwość krwi, stosowanych w chorobach zakrzepowo-zatorowych, miażdżycy (np. Acenokumarol, Heparyna, Dezyrudyna, stosowanie NLPZ (np. aspiryna), zaburzenia krzepnięcia.

Fotoodmładzanie IPL

To nieinwazyjny zabieg odmłodzenia skóry, likwidacji zmarszczek oraz uszkodzeń posłonecznych. Zabieg polega na odmłodzeniu skóry przy pomocy światła. Używane do tego celu światło IPL pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych. Powoduje to wyraźne wygładzenie zmarszczek, wyrównanie przebarwień i redukcję poszerzonych naczyń.

Fotoodmładzanie składa się z serii 4-6 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu. Dzięki nim zmienia się jakość skóry. Każdy kolejny zabieg fotoodmładzania wykonywany jest na innej głębokości, co po zakończeniu całej serii daje pełny efekt.

Należy pamiętać o przeciwwskazaniach: bielactwo, łuszczyca, fotouczulacze ( pochodne witaminy A, zioła, antybiotyki), uszkodzenia skóry, stany zapalne.

Umów się na zabiegi laserowe IPL >>>
Masz pytania? Zadzwoń 660 468 739!

Beautiful skin - Wszelkie prawa zastrzeżone