Podologia / Pedicure / gabinet kosmetyczny Beautiful Skin Tychy

Pedicure

Niech Twoje stopy na chwilę zapomną co to znaczy stąpać twardo po ziemi. Wyłóż się wygodnie, zrelaksuj, zapomnij o codziennych sprawach, a my zajmiemy się Twoimi stopami.

Pedicure klasyczny usuniemy zrogowaciały naskórek i naskórek okalający paznokcie, opiłujemy paznokcie i wykonamy masaż stóp. Na zakończenie pomalujemy wybranym kolorem.

Pedicure hybrydowy – Shellac połączenie tradycyjnego pedicure z innowacyjną technologią Shellac – połączenie właściwości lakieru i żelu w jednym produkcie. Po wykonaniu tradycyjnego pedicure nakładamy produkt w wybranym kolorze jak lakier, a następnie utwardzamy pod lampą UV jak żel. To połączenie sprawia że możemy cieszyć się pięknym kolorem przez długie 2 tygodnie.

Pedicure spa połączenie tradycyjnego pedicure z linią kosmetyków bogatych w odżywcze olejki oraz kompleks witamin pielęgnujących stopy i wzmacniających paznokcie. Aromatyczne zapachy zapewnią rozkosz dla zmysłów i błogi nastrój.

Pedicure men czyli klasyka dla każdego mężczyzny: ziołowa kąpiel stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka, skrócenie płytki paznokcia, odsunięcie lub wycięcie skórek, delikatny relaksujący peeling, nałożenie nawilżającego balsamu dla skóry. 

Doskonałym uzupełnieniem pedicure będzie…

Kąpiel parafinowa stóp

Najbardziej nam znany zabieg nawilżenia i wygładzenia stóp. Jako pierwszy nakładany jest cukrowy peeling zanurzony w olejkach pielęgnujących, następnie skórę stóp pokrywamy odżywczą maską, a całość otulamy ciepłą parafiną. Dodatkowo na stopy wkładamy specjalne skarpety, aby utrzymały ciepło dla lepszego wchłaniania substancji zawartych w masce.

pedicure Tychy

Prowadzimy również usługi z zakresu podologii

podologia-kolobrzeg

Podologia to nauka o stopach, z języka greckiego podo- stopa logos- nauka. Podiatria to słowo zamienne podologii stosowane w innych krajach na świecie. Podologia jest dziedziną nauki wykorzystującą wiedze z zakresu kosmetologii i medycyny w celach profilaktycznych i pielęgnacyjnych oraz leczniczych kończyn dolnych zwłaszcza stóp. Podolog zajmuje się oceną stanu tkanek miękkich, układu kostnego, skóry i jej przydatków a także badaniem zależności pomiędzy nimi. Dziedzinę tą tworzą nauki takie jak anatomia układu kostnego, mięśniowego, naczyniowego ( żylny, tętniczy i limfatyczny) dermatologia, neurologia, biomechanika.

Zakres działania wykfalifikowanego podologa który ukończył studia wyższe i otrzymał tytuł Specjalisty Podologa :

 • diagnostyka, planowanie i przeprowadzenie kuracji w przypadku istniejących schorzeń
 • ścisła współpraca z różnymi specjalistami, wczesne rozpoznanie zagrożeń i kierowanie do odpowiedniego lekarza oraz wspomaganie specjalistycznego leczenia
 • leczenie stanów patologicznych w obrębie stóp
 • prawidłowe opracowanie płytki, zabiegi na paznokciach wrastających, rurkowatych , wkręcających, grzybiczych i pogrubiałych
 • wykonywanie indywidualnych klamer korygujących tor wzrostu paznokcia
 • zabiegi na hiperkeratozach , popękanej skórze pięt , rozpadlinach
 • różnicowanie i usuwanie odcisków oraz brodawek wirusowych
 • zabiegi na skórę nadpotliwą
 • -wykonywanie opatrunków leczniczych, odciążających i ochronnych na skórę, zaopatrywanie ran
 • wykonywanie protetyki paznokcia
 • obsługa osób z grupy ryzyka ( diabetyków, chorujących na przewlekłą niewydolność żylną, chorujących na hemofilie, reumatyków, osób otyłych, sportowców)
 • przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych kończyn dolnych
 • edukacja indywidualna w zakresie noszonego obuwia i codziennej higieny oraz  gimnastyki stóp

Umów się na zabiegi na stopy>>>
Masz pytania? Zadzwoń 660 468 739!

Beautiful skin - Wszelkie prawa zastrzeżone