FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Usuwanie owłosienia

Które zabiegi usuwania owłosienia są najskuteczniejsze?

Metod usuwania owłosienia jest wiele. Każda z nich przynosi zamierzony efekt, ale tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio dobrana do typu owłosienia i stanu skóry przez kosmetologa. Przy owłosieniu cienkim i jasnym skuteczną metodą jest woskowanie. Natomiast u osób z grubym i uporczywym zarostem znakomicie sprawdzi się laser Light Sheer.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu fotoepilacji?

Zabiegi fotoepilacji za pomocą lasera Light Sheer Desire poprzedzone są oceną stanu skóry i ustaleniem fototypu skóry danej osoby przez doświadczonego kosmetologa. Na podstawie wywiadu kwalifikujemy daną osobę do zabiegu.

Czy do zabiegu fotoepilacji trzeba się w jakiś sposób przygotować?

Dzień przed zabiegiem nie wykonujemy peelingu i depilujemy maszynką jednorazową bądź trymerem włosy z partii, którą chcemy poddać fotoepilacji. Należy pamiętać, aby dwa tygodnie przed zabiegiem nie korzystać z solarium, nie stosować samoopalaczy i odstawić preparaty złuszczające.

Ile zabiegów fotoepilacji wystarczy do całkowitego usunięcia owłosienia?

Włosy niestety nie rosną równomiernie, dlatego nie wystarczy tylko jeden zabieg fotoepilacji. Część włosów znajduję się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło. Pozostałe włosy są w fazie tzw. uśpienia, stąd konieczność powtarzania zabiegów z częstotliwością co 4-8 tygodni. Łączna ilość zabiegów do całkowitego usunięcia owłosienia ustalana jest indywidualnie.

Co jaki czas wykonuje się zabieg fotoepilacji?

Pierwsze 3/4 zabiegi fotoepilacji wykonujemy co miesiąc, kolejne w odstępach 2 miesięcznych.

Ile czasu trwa fotoepilacja?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od partii na której będzie wykonana fotoepilacja. Na pachy, ze względu ich niewielki obszar do opracowania przeznaczymy 15 minut, natomiast łydki, które maja większą powierzchnię wymagają już około 45 minut.

Czy fotoepilacja sprawia ból?

Fotoepilacja jest zabiegiem odczuwalnym, lecz każda osoba reaguje indywidualnie. Wrażenia są podobne, aczkolwiek wszystko zależy od stanu i rodzaju owłosienia. Osoba poddawana zabiegowi czuje delikatne uczucie ciepła, pieczenie, a czasami nawet ukłucia. Urządzenie którym wykonywany jest zabieg posiada głowice chłodzącą, która znieczula okolice zabiegu.

Czy fotoepilacja jest szkodliwa dla zdrowia?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ponieważ światło lasera przenika przez skórę aż do mieszka włosowego. Nie powoduje przy tym podrażnień skóry i nie wpływa na funkcje w organizmie.

Manicure i pedicure

Jakie kolory lakierów do paznokci są modne?

Trendy zmieniają się wraz z nadchodzącymi porami roku. Pierwszym źródłem informacji o nowościach będzie Wasza kosmetyczka, która doradzi jakie kolory modne są w danym sezonie – warto ją często odwiedzać i być z nią w stałym kontakcie. Jeśli macie więcej czasu można odwiedzać portale kosmetyczne i czytać prasę kobiecą w poszukiwaniu najnowszych trendów.

Dlaczego warto korzystać z lakieru hybrydowego?

Lakier hybrydowy to świetne rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Każda z nas marzy o lśniących i zadbanych paznokciach bez odprysków lakieru. Wykonanie malowania lakierem hybrydowym nie zajmuje dużo czasu, a efekt jest zadowalający. Trwałość lakieru to 2-3 tygodnie, dzięki czemu nie musimy co parę dni malować paznokci.

Czy lakier hybrydowy niszczy płytkę paznokcia?

Lakier hybrydowy jest całkowicie bezpieczny dla paznokcia, ponieważ nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Manicure hybrydowy wykonywany jest jak tradycyjny manicure, a hybrydę którą utwardzamy w lampie UV rozpuszczamy w specjalnie przeznaczonym do tego płynie, który nie niszczy płytki.

Czy lakier hybrydowy uzupełnia się tak samo jak żel?

Żel ze względu na piłowanie można uzupełnić, natomiast hybrydę zdejmujemy w całości mocząc paznokcie w specjalnym płynie, dlatego musimy nałożyć ją na nowo.

Jak często powinno się robić pedicure?

Pedicure należy powtarzać systematycznie, ponieważ zrogowacenia, które tworzą się podczas codziennego chodzenia, a także noszenia niewłaściwego obuwia mogą uprzykrzyć nam życie. Warto więc raz w miesiącu odwiedzić kosmetyczkę, która usunie zrogowaciały naskórek za pomocą frezarki, zrobi peeling i zadba o odpowiedni wygląd paznokci. Pedicure daje również codzienny komfort podczas chodzenia.

Kosmetyka

Czy po hennie wypadają brwi i rzęsy?

Nie, ponieważ henna jest barwnikiem naturalny. Henna nie zawiera w swoim składzie substancji, które powodowałyby wypadanie włosów. Posiada za to właściwości wzmacniając brwi i rzęsy.

Co jaki czas mogę wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy jest zabiegiem nie tylko relaksującym, ale także dotlenia skórę, poprawia ukrwienie, działa przeciwzmarszczkowo, a także świetnie odżywia skórę. Dla uzyskania efektu gładkiej, jędrnej skóry warto przeprowadzić serię masaży raz w tygodniu przez miesiąc, następnie raz w miesiącu. Dla osób pragnących relaksu i nawilżenia skóry, po ciężkim dniu, nocnych tańcach, czy w jesienno-zimowe dni ten zabieg będzie idealny.

Co jaki czas powinnam wykonać oczyszczanie manualne twarzy?

Jeśli skóra nie jest zanieczyszczona zbyt mocno warto zabieg wykonać raz na pół roku lub jednorazowo, tydzień przed innym zabiegiem jako wstęp. Osoby ze skłonnością do szybkiego namnażania się niedoskonałości oczyszczanie dobieramy indywidualnie, częściej niż raz na pół roku.

Jaki peeling stosować do cery naczyniowej?

Do cery naczyniowej zaleca się używanie peelingów enzymatycznych, które w odróżnieniu od innych peelingów nie zawierają drobinek ścierających, aby nie podrażnić twarzy. Jego działanie opiera się na enzymach roślinnych, które wnikają w głąb skóry między połączenia międzykomórkowe usuwając w ten sposób martwy naskórek. Warto więc zwrócić uwagę co znajduję się w składzie peelingu. Najpopularniejsze enzymy to papaina pozyskiwana z papai, oraz bromelina z ananasa. Są to peelingi bezpieczne do użytku domowego, natomiast gabinety kosmetyczne proponują mocniejsze wersje, które można wykonać tylko pod okiem specjalisty.

Co jaki czas mogę wykonać zabieg złuszczający kwasami?

Zabiegi złuszczające kwasami są dobierane indywidualnie do rodzaju skóry i problemu skóry, dlatego odstęp pomiędzy zabiegami również dobierany jest indywidualnie. Nie wynosi on jednak więcej niż miesiąc, ani nie mniej niż 10 dni.

Czy mikrodermabrazję można łączyć z kwasami?

Zabieg mikrodermabrazji można łączyć z kwasami, jednak przy doborze preparatu musimy kierować się rodzajem skóry, wrażliwością i zmianami z którymi pracujemy.

Czy mezoterapia mikroigłowa sprawia ból?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem odczuwalnym, jednak dla każdego w inny sposób. Odczucia głównie uzależnione są od grubości skóry, partii na której pracujemy, a przede wszystkim od indywidualnych cech danej osoby.

Czy po zabiegu mezoterapii mikroigłowej mogę od razu wrócić do codziennych czynności?

Po zabiegu mezoterapii igłowej można wrócić do codziennych czynności, jednak ze względu na mikronakłucia warto wykonać zabieg wieczorem, aby nie narażać skóry bezpośrednio po zabiegu na kosmetyki kolorowe, wysuszające powietrze biurowe, czynniki atmosferyczne (mróz, słońce, deszcz, wiatr) i inne czynniki które mogłyby przyczynić się do podrażnienia bądź wystąpienia stanów zapalnych na skórze.

Obsługa klienta

Czy w Państwa w salonie gabinecie kosmetycznym można płacić kartą?

Tak, w naszym gabinecie można płacić kartą. Akceptujemy karty płatnicze Visa, Visa Electron, Maestro, Maestro Card.

Czy kartę podarunkową trzeba wykupić na konkretny zabieg?

Kartę podarunkową można wykupić na dowolnie wybrany zabieg, lub na dowolną kwotę co pozwala osobie obdarowanej na indywidualny wybór.

Czy karta podarunkowa ma jakiś okres ważności?

Kartka podarunkowa jest ważna od momentu jej kupna przez okres 3 miesięcy. Okres ważności wpisany jest na karcie.

Czy zabieg lub wartość z karty podarunkowej muszę wykorzystać jednorazowo?

Zabieg lub wartość z karty podarunkowej można wykorzystać jednorazowo, czyli podczas jednej wizyty lub można rozłożyć  kilka wizyt.

Czy na zabieg indywidualny bądź z karty upominkowej trzeba wcześniej się umawiać?

Na zabieg warto umówić się wcześniej, ponieważ mogą Państwo dostosować swój czas w dogodnym dniu i godzinie jak i my w gabinecie możemy się przygotować już do zabiegu.

Beautiful skin - Wszelkie prawa zastrzeżone