Nasze wiadomości

17
Paź 2013

Depilacja ,epilacja, a może fotoepilacja?

posted in: Blog kosmetyczny

Gładkie ciało to dziś już standard, a nie luksus. Wiedziały o tym już kobiety w starożytności. To one, aby wspaniale wyglądać, goliły się specjalnymi narzędziami zrobionymi z morskich muszelek. Dziś, mamy więcej możliwości, aby pozbyć się niechcianych włosków. Techniki są różne – golenie maszynką, depilacja woskiem, czy fotoepilacja. A czym to właściwe się różni?

Depilacja

czyli tymczasowe usuwanie owłosienia poprzez wyrywanie go. W tym celu można użyć depilatora, pasty cukrowej bądź popularnego wosku. Stosowanie ciepłego wosku jest bardzo skuteczne. Wyrywa włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy, zabieg należy powtarzać co 3-5 tygodni, w zależności od naszego organizmu. Zabieg można przeprowadzić praktycznie na każdej części ciała. Zaletą tej metody jest również fakt, że po kilku zabiegach włosy stają się cieńsze i coraz słabsze. Warto pamiętać, aby depilacja dał nam zadowalające efekty powinniśmy zapuścić włoski na około 1cm.

Depilacja w domu czy u kosmetyczki?
Rynek kosmetyczny oferuje woski do domowej depilacji , warto jednak zastanowić się czy nie skorzystać z usług kosmetyczki. Profesjonalny wosk w gabinecie w odróżnieniu od wosków do stosowania w domu, ma w swoim składzie wyjątkowo wysoki procent żywicy przez co ma doskonałą przyczepność i lepkość. Żywica ta pozwala na precyzyjne usunięcie nawet najkrótszych włosków (już od 0,5 mm). Ponadto kosmetyczka w sposób szybki i sprawny nałoży wosk, odpowiednią techniką usunie plaster wosku i zaaplikuje preparat łagodzący, aby osiągnąć jak najlepszy efekt gładkości.

Epilacja

polega na trwałym zniszczeniu włosa wraz z jego mieszkiem przy pomocy prądu.

Wyróżniamy 3 rodzaje epilacji:

  • Elektroliza – przeprowadzana przy pomocy prądu o wysokiej częstotliwości. W trakcie zabiegu zachodzi reakcja chemiczna, która niszczy mieszki włosów, co powoduje, że nie są w stanie się odtworzyć.
  • Termoliza – wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości i niskim napięciu. W czasie zabiegu w mieszku włosowym wzrasta temperatura, co skutkuje jego trwałym uszkodzeniem.
  • Blend – jest połączeniem elektrolizy i termolizy

Epilacja często wykorzystywana u osób o jasnym owłosieniu gdzie zastosowanie lasera jest nie możliwe, na małych partiach np.wąsik, broda, pachy.

Fotoepilacja

metoda polegająca na trwałym usunięciu owłosienia przy pomocy światła.Urządzenie do fotoepilacji emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych o różnych długościach. Docierają one wgłąb skóry, gdzie niszczą struktury odpowiedzialne za odżywianie włosów. Jednorazowo fotoepilacja niszczy do około 30% owłosienia. Powodem jest cykl fazy życia włosów, który dzieli się na etap uśpienia i wzrostu. Promień świetlny usuwa tylko te które są w fazie wzrostu. Metoda ta jest wysoce skuteczna, efekt rzadko widzimy już po pierwszym zabiegu, jednak z każdym kolejnym zauważymy znaczące postępy. Aby kuracja byłą skuteczna, należy ją powtórzyć minimum 3 razy w miesięcznych odstępach czasu.

Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. W zależności od depilowanej części ciała – zakładana jest jednorazowa bielizna. Obowiązkowo trzeba założyć ochronne okulary. Sam zabieg jest z reguły bezbolesny. Kosmetyczka przykłada do skóry głowicę urządzenia, które emituje rozproszone promienie.

Chcesz wiedzieć więcej?
Umów się na bezpłatną konsultację kosmetologiczną >>>

Beautiful skin - Wszelkie prawa zastrzeżone